Üst düzey performans oyuncusu yetiştiren sistemimizin hedefi sahip olması gerekli beceriler yönüyle, sporcuyu eksiksiz yüksek performansa taşımaktır. Bu da uzun dönem oyuncu planlamasından geçer.

Teniste yüksek performansa ulaşmak için gereken eğitim planı 7-10 yıl arasındadır. Uzun dönem programında her yaş grubuna ait geliştirilmesi mutlak gerekli fiziksel/teknik/taktik/mental birçok beceri vardır. Oyuncuların en üst düzeyde performans sağlamaları için büyüme ve gelişme aşamaları göz önünde bulundurularak beceri ve yetenekleri uygun dönemlerde spesifik bir şekilde akademimizce planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Akademimizde potansiyel geliştirme süreci temelde her biri farklı özelliklerden oluşan 2 ana başlık altında 4 aşama ve yaş gruplarından oluşan uzun dönem programı uygulanmaktadır.

Tenisçinin gelişimi için doğru zamanda doğru şeylerin yapılması gereğine inanan akademimizin uzun dönem planı aşamalarıyla birlikte bu bölümde belirtilmiştir.

Uluslararası düzeyde başarı, yalnızca sporcunun çalışması, yetenekleri ve becerileri ile değil, ciddi bir teknik ve destek ekibiyle mümkündür. Akademimiz, ulusal ve uluslararası üst düzey bir oyuncu olmayı hedefleyen sporcular için adım adım kariyer planı oluşturur.

-Bireye özgü hedeflerin belirlendiği ve tüm çalışmaların bu doğrultuda planlandığı bu bölümde öncelikle oyuncunun kişisel değerlendirmeleri (teknik-taktik-fiziksel ve mental) yaşa ve seviyeye göre yapılıp, bu bilgiler ışığında hedefler belirlenip bu hedeflere uygun antrenman programları hazırlanır.

-Programlar, oyuncunun kişisel gelişimlerine ve özelliklerine uygun olarak, bireysel ve grup çalışmaları şeklinde uygulanır.

-Sporcunun bireysel niteliklerinin geliştirilmesi ve başarıya odaklı olarak doğru yönlendirilmesi gerekmektedir. Bu da ciddi bir teknik ve destek ekiple mümkündür.

-Kariyer yolculuğunda ilerleyen sporcuların antrenman, eğitim, sağlık, sakatlığın önlenmesi, profesyonelliğe geçiş ve bu seviyede gelişimlerinin sürdürülmesi, ssporcuların yaşam tarzının takibi ve yaşam aktiviteleriyle birlikte, beslenmelerinin düzenlenmesi teknik ekibin denetiminde en iyi seviyede tutulması sağlanır

19 Mayıs Stadyum İçi Ulus / ANKARA
Bizimle İletişim Kurun
Tel: 0 (312) 310 71 74
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this