Temel Tenis Nedir?

5 yaş ve daha küçük çocuklara yönelik Temel Hareket Gelişimi ve aynı zamanda onları tenis vb. birçok spora mükemmel bir atletik gelişim programıdır.
Bu yaştaki çocukların küçük birer sünger gibi her verileni aldığı bilinciyle, Temel Tenis programında bütüncül yaklaşım modeline dayanan dolaylı öğrenme imkanları bir araya getirilmiştir. Çalışırken eğlendirmenin yanısıra okuma-yazma, matematik, sosyal beceriler, dinlenme ve problem çözme gibi beceriler de öğretilmektedir.

Çocuğumu Niye Göndermeliyim?

Küçük yaşlarda programa dahil olan çocuklar, sonraki yaşlarda katılacağı sportif çalışmalarda daha özgüvenli olacaklardır.

Belli kaslar ve eklemlerini kullanarak belirli hareketleri gerçekleştiren çocuklar yakın zamanda bu elemanlarını kontrol etmeye başlayacaklardır. Bu onların mükemmel sporcu olmalarını garanti etmez ama iyi bir sporcu altyapısına sahip olmalarını ve yaşam boyu zevk alarak spor yapmalarını sağlar.

Spor aracılığıyla akranlarıyla bir araya gelen çocuklar, arkadaşlıklar oluşturacak onlarla oynamayı ve etkileşimde bulunmayı öğrenecektir.

Küçük yaşlarda hareket etmeyi öğrenmek eğlencelidir. Bu yaşlarda spor yapma alışkanlığı edinen çocukların ileride daha sağlıklı ve aktif birer yetişkinler olacağı yönünde bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

Her Tennis Whizz dersinde atletik becerilerin geliştirilmesinin yanı sıra okuma-yazma, matematik becerileri, renkler, şekiller vb. ilköğretime hazırlık becerileri de öğretilir.

Temel Hareket Becerileri

Çocukların; mesafe, yön, yükseklik, boyutlar ve alan kavramlarını tanıması ve anlaması sağlanmaya çalışılacaktır.

Çocukların oynayarak öğrenirken, akranlarıyla beraber çalışmayı öğrenip, işbirliği yapmayı planlayacaktır.

Atma, tutma, topa ayakla vurma becerilerini elle ve raketle yapılacak top kontrol egzersizleri ile diğer ekipmanlarla yapılacak nesne kontrol egzersizlerini yapmak öğretilecek beceriler arasında yer alacaktır.

Çalışma alanı içerisinde farklı şekillerde hareket etmeyi öğrenmek koordinasyon ve çabukluğu geliştirecektir.

Denge, rotasyon, bükülme, burulma vb. lokomotif olmayan vücut becerileridir. Bunlar çocuklarda mükemmel bir vücut farkındalığı ve koordinasyon gelişimine yardımcı olur.

Dinleme, anlama, problem çözme vb. bilişsel becerilerin geliştirilmesinin yanı sıra programın okula hazırlık becerilerini de öğretecektir.

19 Mayıs Stadyum İçi Ulus / ANKARA
Bizimle İletişim Kurun
Tel: 0 (312) 310 71 74
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this